Historia

Korzenie zespołu sięgają mniej więcej połowy 2018 roku. Marcin „Brygi” Brieger i Ireneusz „Iras” Musik działają w projekcie akustycznym, dając koncerty w pubach i klubach na terenie Górnego Śląska. Pewnego dnia postanawiają jednak powrócić do rock and roll’a i na ich drodze staje Michał „Mici” Cierlica. W takim składzie przez kilka miesięcy zespół pracuje nad materiałem i szlifowaniem warsztatu, by na wiosną roku pańskiego 2019 spotkać perkusistę mającego „to coś” – do ekipy dołącza Piotr „Smok” Smok. Zawiązuje się wybuchowa mieszanka muzyczna, gdyż każdy z członków reprezentuje właściwie zupełnie inny nurt muzyczny i nietuzinkowy styl gry.

Po raptem trzech miesiącach intensywnej pracy Tabula Rasa szturmem zdobywa estrady i mimo krótkiego stażu wyrabia sobie niemałą renomę jawiąc się jako zespół z wielką muzyczną energią, brzmieniową precyzją, swoim stylem i bardzo przystępnym dla publiczności repertuarem. Na przełomie 2019/2020 chłopaki dzielą scenę z takimi gwiazdami jak Dżem, Urszula, Patrycja Markowska, Tomasz „Lipa” Lipnicki i Łukasz Łyczkowski & 5 rano, a także występują w telewizji TVN jako zespół wspierający 28. Finał WOŚP w Sosnowcu. Z początkiem nowego roku na świat przychodzi pierwsze oficjalne EP zespołu zatytułowane „Demo”, które jest dostępne na wiodących serwisach muzycznych. W sierpniu 2020 zespół opuszcza wokalista i gitarzysta, Marcin „Brygi” Brieger.

Tabula Rasa jednak nie składa broni, bo pociąg hard rock’a wciąż mknie przed siebie, by na kolejnej stacji spotkać Justynę Wojtuszewską. Dżasta, bo tak kazała nam na siebie mówić, zachwyca swoim anielsko-diabelskim wokalem, imponuje doskonałym warsztatem i zaraża niespotykanym dotąd entuzjazmem. Historia zatem wciąż pisze się sama i o tym już zdążyliśmy się przekonać. W 2021 roku znów wsparliśmy śląski WOŚP zapewniając oprawę muzyczną 29. finału, wystąpiliśmy ponownie w legendarnej chorzowskiej Leśniczówce na festiwalu „Ku pamięci”, a także zagraliśmy kilka klubowych koncertów. Wydarzeniem pieczętującym miesiące ciężkiej pracy jest wydanie na krążku oficjalnego EP zatytułowanego „8 miliard”.

Rok 2022 otwarliśmy fenomenalnym koncertem u boku formacji Storo feat. Piotr Kupicha, z którego całość zysków przeznaczyliśmy na Polską Akcję Humanitarną dla Ukrainy. Po drodze odwiedziliśmy świętochłowickie Centrum Kultury Śląskiej, chorzowską Leśniczówkę w ramach festiwalu „Ku pamięci” oraz malowniczy, sosnowiecki Kazimierz, by dać świetny i długo wspominany przez fanów koncert w Amfiteatrze Muszelka. Końcówka roku przyniosła nieoczekiwanie zmiany – szeregi zespołu opuściła Dżasta, a jej miejsce za mikrofonem zastąpił dzielnie Iras.

Ciąg dalszy nastąpi, tego jesteśmy pewni!